Třeboň a okolí

Pro návštěvníky našeho ubytování nedaleko Třeboně jsme připravili nejatraktivnější tipy na výlety. Zde můžete načerpat inspiraci, kam vyrazit ve volném čase na Třeboňsko. Další tipy a informace Vám rádi poradíme přímo v penzionu.

Návštěvníci Třeboňska mají možnost navštívit různé významné historické památky a seznámit se tak s historií této oblasti. Nejnavštěvovanější a nejvýznamější památky jsou k nalezení ve městě Třeboni.

Památky v Třeboni:

 

Prohlídky v Třeboni s průvodci

Třeboň si můžete projít sami, po vlastní trase nebo s průvodci. Pokud zatoužíte poznat Třeboň jinak, navštívit místa, která běžně nenavštívíte, doporučujeme prohlídky městem s průvodci. Vybírat je opravdu z čeho, vstupenky si můžete zakoupit vždy v infocentru na náměstí.

Jsou to např. historické toulky Třeboní, příběhy třeboňských domů, procházky Třeboně za úplňku, prohlídky pivovaru Regent Třeboň. Aktuální termíny prohlídek zjistíte v infocentru na náměstí či na webu www.itrebon.cz

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

V letošním roce můžete v Třeboni navštívit Třeboňské divadlo s odborným a zajímavým výkladem. Průvodce Vás provede místy běžně dostupnými, ale i místy, kam se běžný návštěvník představení nedostane. Nebudou chybět ani zajímavosti z historie a současnosti.

Termín prohlídky je každé pondělí od 13:30 hodin.

Vstupné plné činí 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 140 Kč. Zakoupit si je můžete v informačním centru na náměstí v Třeboni.

 

Památky v Třeboni

Přímo v Třeboni můžete navštívit několik historických památek a muzea s tématikou Třeboňska a jeho historií. Pro návštěvníky našeho penzionu v Třeboni jsme připravili nejatraktivnější tipy na výlety.

 

Koupání na Třeboňsku

Třeboňsko nabízí návštěvníkům možnost koupání zejména v rekreačních rybnících a rovněž ve veřejně přístupných pískovnách v okolí (ve Vlkově u Veselí nad Lužnicí nebo Tušť u Suchdola nad Lužnicí). Díky své čisté a někdy až průzračné vodě jsou pískovny velmi oblíbeným cílem snad všech návštěvníků Třeboňska.

 

Sportovní možnosti a aktivity v Třeboni

In-line bruslení v Třeboni, krytý bazén v lázních Aurora s aquaparkem, cyklotrasy Třeboňsko, Mini golf, Bowlig, Golf, Horolezecká stěna, Fitcentrum, Masáže, Rybaření - v rybnících v Třeboni a okolí, Tenisové kurty - to vše si můžete užívat při své dovolené u nás v Třeboni.

 

V okolí Třeboně jsou ale památky, které stojí za to také navštívit. Některé z nich jsou zařazené na světové a kulturní dědictví UNESCO.

Památky v okolí Třeboňska:

 

Doporučené restaurace v Třeboni:

Kontakty

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím