Zámek Dačice

Zámek Dačice najdete cca 60 km od Třeboně

Nový zámek v Dačicích byl postaven  koncem 16. století v renesančním slohu, později byl upraven barokně a v první polovině 19. století klasicistně. Prohlídková trasa vás zavede do reprezentačních sálů v přízemí, skrze halu s unikátním klasicistním samonosným schodištěm vstoupíte do obytných interiérů prvního patra včetně známé zámecké knihovny.

Za zámkem se jihozápadně na svažitém terénu rozkládá v nadmořské výšce téměř 500 m zámecký přírodně-krajinářský park. Je bohatý množstvím stromů, keřů a bylin, zastoupených v mnoha druzích a kultivarech. Zahradně-architektonický záměr plně využívá členitého terénu, svažujícího se od budovy zámku k jihozápadu, a zahrnuje také plochu rybníka s ostrůvkem

Zámek Dačice - tip na výlet při dovolené na Třeboňsku

Zámecký rybník uzavířá kaskádu téměř dvou desítek rybníků, založenou na potoce mezi klášterem v Kostelním Vydří a Dačicemi. Současnou rozlohou 10 hektarů patří park k menším zámeckým parkům, díky systematické péči však je důstojným reprezentantem zahradní architektury, spojené s venkovským šlechtickým sídlem. Krátká vycházka kolem kapličky trvá 10 minut, delší kolem rybníka asi 25 minut.

Park je přístupný od dubna do října od 7 do 21 hodin, v zimě od 7 do 19 hodin

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout