Sportovní rybaření na Třeboňsku

Náš penzion Třeboň U Polenů se nachází v blízkosti největšího rybníka České republiky, rybníka Rožmberk. Na kterých rybnících na Třeboňsku můžete rybařit? Kde si koupit povolenku?

Na který rybnících si můžete zarybařit?

Staňkovský
Hejtman
Nový Kanclíř
a Táborský

Pověření 2022 je od poloviny února již v prodeji v E-shopu

Seznam všech prodejců pověření, aktuálních rybářských řádů a vůbec vše o sportovním rybaření 2022 na stránkách společnosti Rybářství Třeboň a.s.

 

VÝLOVY RYBNÍKŮ V TŘEBONI

Výlov rybníka RožmberkSportovní rybaření na Třeboňsku a lov ryb

Ve druhém říjnovém víkendu letošního roku se bude konat výlov našeho největšího rybníka v ČR, rybníka Rožmberk.

Rožmberk je největší český rybník. V letech 1584–90 jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká, porostlá 150 až 400 let starými duby.

 

Rybník Svět

Svou rozlohou 215 ha je rybník Svět sedmým největším rybníkem Třeboňska. Najdete ho nedaleko centra města v Třeboni a jeho krásná hráz přímo vybízí k procházkám. Celková délka hráze je 1525 m. Rybník Svět je využíván pro rekreační i chovné účely. Na březích rybníka najdete dvě pláže pro koupání. Rybník je loven každé dva roky, konají se zde různé závody jako je Regata či závody na Dračích lodích. Můžete se také svézt vyhlídkovou lodí.

  • Rybník byl vybudován v letech 1571 – 74 namísto třeboňského předměstí. Naproti přístavišti můžete vidět původní ostrov, na které dřív stále studna pro pivovar Regent.
  • Kolem rybníka Svět vede naučná stezka Cesta kolem Světa, měřící 14 km.
  • Na stezce pak narazíte na známou třeboňskou památku - Schwarzenberskou hrobku.

 

Rezervujte si ubytování Třeboň co nejdříve

 

 

 

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout