Sportovní rybaření na rybníce Rožmberk

Náš penzion Třeboň U Polenů se nachází v blízkosti největšího rybníka České republiky, rybníka Rožmberk. V tomto rybníce si můžete zarybařit při své dovolené u nás, která se tak může stát neopakovatelným zážitkem.

I v letošním roce Rybářství Třeboň, jako majitel rybníka Rožmberk, připravilo rekreační rybaření na západním břehu rybníka. Každý správný rybář dodržuje určité podmínku rybolovu, které se týkají také tohoto rybníka.
Mezi nimi jsou:

  • Lov ryb smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám řádného výkonu rybářského práva, ochrany ryb a ostatních vodních živočichů.
  • Je povoleno chytat na dva pruty, každý nejvíce o dvou návazcích s jednoduchými háč­ky.
  • Během lovu musí mít rybář nastražené pruty v účinném dosahu.
  • Lov ryb smí být prováděn pouze ze břehu.
  • Lov dravých ryb není povolen.

Úlovek si pak můžete zakoupit dle ceníku Rybářství Třeboň a poté si ho můžete ugrilovat u nás v penzionu na zahrádce.

Doba lovu je 10 hodin, chytání dle dohody s doprovodem v době od 6 hod. do 21 hod. Celodenní rybaření Vás vyjde na 1.000 Kč.

Kontaktní osoba pro rybolov na Rožmberku je:

Miroslav Matoušek
tel.: +420 724 275 992
mail: sadky.rozmberk@rybarstvi.cz

Doporučujeme si rybářské povolení zajistit dopředu na vlastní jméno.

 

Výlov rybníka RožmberkSportovní rybaření na Třeboňsku a lov ryb

Ve druhém říjnovém víkendu letošního roku se bude konat výlov našeho největšího rybníka v ČR, rybníka Rožmberk. 11. – 13. října 2019 se můžete těšit na zajímavou podívanou.

Rožmberk je největší český rybník. V letech 1584–90 jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká, porostlá 150 až 400 let starými duby.

 

Rybník Svět

Svou rozlohou 215 ha je rybník Svět sedmým největším rybníkem Třeboňska. Najdete ho nedaleko centra města v Třeboni a jeho krásná hráz přímo vybízí k procházkám. Celková délka hráze je 1525 m. Rybník Svět je využíván pro rekreační i chovné účely. Na březích rybníka najdete dvě pláže pro koupání. Rybník je loven každé dva roky, konají se zde různé závody jako je Regata či závody na Dračích lodích. Můžete se také svézt vyhlídkovou lodí.

  • Rybník byl vybudován v letech 1571 – 74 namísto třeboňského předměstí. Naproti přístavišti můžete vidět původní ostrov, na které dřív stále studna pro pivovar Regent.
  • Kolem rybníka Svět vede naučná stezka Cesta kolem Světa, měřící 14 km.
  • Na stezce pak narazíte na známou třeboňskou památku - Schwarzenberskou hrobku.

 

Rezervujte si ubytování Třeboň co nejdříve

 

 

Kontakty

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím