Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou (německy Frauenberg) je město ležící v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji, po obou březích řeky Vltavy zhruba 9 km severně od Českých Budějovic.Zámek Hluboká nad Vltavou

Z turistického hlediska je Hluboká nad Vltavou velice atraktivní, největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Krom toho se zde nacházejí další atraktivní cíle: Zoo Ohrada, přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr a Alšova jihočeská galerie.

Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting.

Hluboká je vzdálená od našeho penzionu v Třeboni cca 35 km, navštívit ji můžete na kole či autem. Zaparkovat můžete v dolní části Hluboké a motorovým vláčkem se nechat vyvést nahoru, přímo k zámku.

Zámek Hluboká nad Vltavou - tip na výlet při dovolené na Třeboňsku

Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. V bývalé zámecké jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století.

Stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a obloženy ušlechtilým dřevem. Nejcennější nábytek se nachází v Ranním salónu. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století, lustry, vitrážemi a keramikou z Delft - především ložnice a šatna kněžny Eleonory, tzv. Hamiltonův Kabinet a čítárna. Portréty na stěnách znázorňují nejvýznamnější členy rodu Schwarzenberků. Největší místností je sál knihovny s kazetovým stropem který sem byl přenesen ze Schwarzenbergu. Návštěvníky zaujme i zbrojnice zámku. V neogotické kapli se nachází oltář s velkou pozdně gotickou archou.

Prohlídkové trasy jsou zaměřené na

  • Reprezentační sály
  • Soukromé apartmány
  • Kuchyně
  • Věž

Návštěvní doba

duben, květen, červen, září, říjen - každý den mimo pondělí
červenec a srpen - otevřeno každý den
Interval mezi prohlídkami - podle zájmu návštěvníků od 10 do 30 minut

Zámek je přístupný celoročně.

V Hluboké navštivte ještě:

  • ZOO Ohrada
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

zdroj: www.wikipedia.org

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout