Městečko Chlum u Třeboně

Městečko Chlum u TřeboněMěstečko Chlum u Třeboně je známé rekreační centrum Třeboňska a to díky rybníku Hejtman, kempům a cyklostezkám. Těch je v okolí spoustu a napojují se jedna na druhou. Je tedy jen na Vás, kterým směrem se vydáte.

Chlum u Třeboně najdete 17 km od našeho ubytování Třeboň U Polenů.

Dříve bylo kempování velmi rozšířené, postupem času je ale nahradilo ubytování v soukromí a penziony. Přesto si Chlum zachoval svůj půvab rekreační oblasti.

Centrum Chlumu tvoří rybník Hejtman, barokní zámeček na hrázi rybníka, kostel Panny Marie a malé náměstí s kašnou. Tyto památky i zajímavosti můžete navštívit při cyklovýletu do tohoto městečka, kde také najdete restaurace, informační centrum, banku, zdravotnické zařízení - lékař, lékárna, a nechybí ani půjčovna kol a lodiček.

 

Zajímavostí Chlumu je také nově otevřená hvězdárna Zájezek, která byla otevřena pro veřejnost v létě roku 2013. Máte zde možnost shlédnout na denní i noční oblohu profesionálním hvězdářským dalekohledem. Otevřeno od úterý do neděle (v letním období).

 

Další zajímavosti této oblasti je určitě Chlumecká rybniční soustava. Tu tvoří rybníky s názvy Podsedek, Starý Hospodář, Žofinka, Výtopa a další.

Najdete zd přírodní rezervace Staré jezero a národní přírodní památku Vizír. V bezprostřední blízkosti se nachází také revír pro sportovní rybolov na rybníce Nový Kanclíř.

 

Chlum u Třeboně můžete navštívit při celodenním cyklovýletu z našeho penzionu U Polenů. Z Nové Hlíny se vydáte směr Stříbřec a pokračujete dále přes lesní cesty či vesničky.rybník Hejtman - Chlum u Třeboně

Ve městě se koná v průběhu roku několik tradiční a zajímavých akcí jako je Pohádkový Chlum nebo běh kolem Hejtmanu.

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout