ZOO zahrady v okolí Třeboňska

Zoologické zahrady patří ke skvělým tipům na výlet po celý rok. Hlavně pro děti je to skvělá zábava a podívaná, pro rodiče tip na trávení volného času s dětmi. V okolí Třeboně se nacházejí ZOO zahrady. Vydejte se tedy na výlet do některé z Třeboňských zoo, některé mají otevřeno po celý rok. Zde jsme pro Vás v penzionu připravili přehled zahrad v okolí.

Soukromý zoopark Na Hrádečku

Najdete jej mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce - prohlédnout a navštívit zde můžete cca 80 druhů zvířat. Nyní zde naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další...

Horní Pěna 51 , 378 31 - okr. JINDŘICHŮV HRADEC - z našeho ubytování U Polenůje to cca 20 km
GPS: 49.1076108N, 15.0327256E
Více na www.zoonahradecku.cz

Zoo Dvorec u Borovan

ZOO Dvorec u Borovan najdete 28 km od našeho penzionu v Třeboni, níž pod textem najdete trasu.

V ZOO najdete zácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další neméně zajímavá zvířata, mezi něž patří některé domestikované druhy, které v Evropě postupně mizí – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová. Připraveno je pro Vás i občerstvení.

ZOO pravidelně pořádá akce jako je Den dětí, zahájení sezony, oslava založení parku, rozloučení s prázdninami nebo křtiny narozených mláďat. Do zoo se dostanete pohodlně autem - pro návštěvníky je k dispozici parkoviště, autobusem nebo vlakem.

Otevírací doba

  • Květen až srpen 9.00 - 18.00
  • Září a říjen 9.00 - 17.00

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO Ohrada najdete 37 km od našeho ubytování v Třeboni, opět níže pod textem najdete trasu.

ZOO jak už sám název napovídá se nachází v Hluboké nad Vltavou, nedaleko zámku, který můžete navštívit. Současní s tím můžete navštívit i další zajímavoti v Hluboké -

  • Lovecký zámeček Ohrada - hned vedle ZOO
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká
  • Munický rybník  - naučná stezka

ZOO Ohrada byla založena v roce 1939 a patří mezi menší zahrady, ve které najdete hlavně zvířata žijící v ČR, k vidění je1073 zvířat 224 druhů. V zoo si můžete některá zvířátka tzv. adoptovat a podporovat je finančně.

Uvnitř ZOO najdete skvělé zázemí v podobě restaurace s přilehlým dětským hřištěm a výběhy pro domácí zvířata. Do zoologické zahrady Ohrada můžete přijet z hlavní silnice Hluboká – České Budějovice: u Loveckého zámečku je vyhrazené parkoviště. Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. K zoo také vede cyklistická stezka od Českých Budějovic.

Do ZOO se nesmí s pejsky.

Otevírací doba ZOO:

leden - únor 8:30 - 16:00
březen 8:30 - 17:00
duben - květen  8:30 - 18:00
červen - srpen 8:30 - 19:00
září  8:30 - 18:00
říjen  8:30 - 17:00
listopad - prosinec 8:30 - 16:00

Krokodýlí ZOO a Zoologické Muzeum

Nejrozsáhlejší středoevropská kolekce 18 druhů krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. V centru Protivína na Písecku můžete navětívit první krokodýlí zoo v České republice. V expozici zoologického muzea si zase můžete prohlédnout kompletní kostru krokodýla.

Uvidíte zde krokodýlí obry měřící více než čtyři metry, ale i právě narozená mláďata, zoo chová největší chovné skupiny nejohroženějších druhů krokodýlů světa.

Prohlídka je doplněna kolekcí jedovatých hadů, kde můžete vidět kobry, zmije a chřestýši.

Otevírací doba:

  • leden - dubenpondělí - neděle    10:00 - 16:00
  • květen - zářípondělí - neděle    10:00 - 17:00
  • říjen - prosinecpondělí - neděle    10:00 - 16:00

Adresa:

Krokodýlí ZOO Protivín
Masarykovo nám. 261
398 11 Protivín

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout