Hrad a zámek - Český Krumlov

Středověké centrum města, které obklopuje řeka Vltava, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Český Krumlov je také střediskem kultury. Ve městě je také velký počet galerií umění, 6 muzeí.

V Českém Krumlově je zpřístupněný grafitový důl. Do podzemí tohoto dolu je možné se dostat, důl je opět přístupný.

Státní hrad a zámek Český KrumlovHrad a zámek - Český Krumlov

Exteriérová prohlídka areálu zámku seznamuje s působivou architekturou významné dvorské rezidence 16. – 18. století a se vzácnými renesančními a barokními freskami na budovách kolem pěti zámeckých nádvoří.

V interiérových prostorách jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy s historickými instalacemi interiérů 16. – 19. století, zámecká věž s hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik.

Nejvýznamnější památkou, skutečnou perlou v koruně divadelního dědictví, je světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je jednou nejlépe dochovaných evropských divadelních scén 18. století s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů, rekvizit a jevištní techniky.

Prohlídkové trasy

Návštěvníkům jsou dále přístupné tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV. zámeckém nádvoří.

Hrad a zámek Český Krumlov
Tel.: +420 380 704 721
Fax: +420 380 704 710
E-mail: castle@ckrumlov­.cz
WWW: http://www.ckrumlov.cz

Zajímavostí je Otáčivé hlediště v zahradě zámkuOtáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény. Již více než půl století je významným a ve světovém měřítku i ojedinělým reprezentantem přírodního plenérového divadla s originálním využíváním scénického prostoru.

Jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady, která vytváří pro divadelní příběhy jedinečnou atmosféru. V případě hudební produkce – tedy převážně operních a baletních představení - je spojení hudby, tance a okolní přírody mimořádným uměleckým zážitkem.

Rezervace ubytování v penzionu

 

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout