zámek Červená Lhota

Renesanční zámek je výjimečný nejen svou nezaměnitelnou červení, ale také polohou uprostřed vody. Jeho malebný odraz se zrcadlí na hladině rybníka ze všech stran. S pevninou jej spojuje kamenný most.zámek Červená Lhota

Z Třeboně se vydáte směrem na Jindřichův Hradec. Červená Lhota se nachází 29 km od Třeboně. Doporučujeme jako cyklistický celodenní výlet.

Dnešní novorenesanční tvář dostal zámek až počátkem 20. století. Jeho předchůdcem byla původně tvrz stojící na skalnatém břehu potoka, později přestavěná na renesanční zámek obklopený již vodami nového rybníka. Pohádkový vzhled zámku doplňují i cenné historické interiéry.

Součástí zámeckého areálu je přírodně krajinářský park a
Zámecký rybník, na kterém se můžete projet na lodičce a skýtá tak ze své hladiny nádherné pohledy na zámek a okolní přírodu.

Na návrší v parku stojí starobylá zámecká kaple Nejsvětější Trojice. Svatyně je funkčním římskokatolickým kostelem s pravidelným pořadem bohosllužeb. Je to oblíbené místo církevních svatebních obřadů. 

Otevírací doba zámečku Červená Lhota:

  • duben, říjen v So, Ne 9:30-16:00 (s průvodcem)
  • květen, září v mimo Po 9:30-17:00 (s průvodcem)
  • červen-srpen v mimo Po 9:30-18:00 (s průvodcem)
  • celoročně celý den (na objednávku)

Zámek Červená Lhota
378 21 Kardašova Řečice
Tel./Fax: +420 384 384 228
www: www.zamek-cervenalhota.eu

Přijeďte se podívat na Třeboňsko, ubytování najdete v našem penzionu.

Rezervace ubytování

Líbí se Vám naše ubytování u Třeboně? Přijeďte na víkend či celý týden a prožijte na Třeboňsku krásné chvíle s celou rodinou nebo partou přátel. A to po celý rok!

 

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout