Prohlídky v Třeboni s průvodci

Třeboň si můžete projít sami, po vlastní trase nebo s průvodci. Pokud zatoužíte poznat Třeboň jinak, navštívit místa, která běžně nenavštívíte, doporučujeme prohlídky městem s průvodci. Vybírat je opravdu z čeho, vstupenky si můžete zakoupit vždy v infocentru na náměstí.

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

V nově otevřené domě Štěpánka Netolického si můžete nechat vyprávět příběh objektu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Kostýmované prohlídky se uskuteční v úterý 7. a 21. července 2016 a 16. a 30. srpna 2016, vždy od 17:00

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.


Dobří duchové města vám odkryjí historii tak, jak ji zažili...

vstupné: 100 Kč a 70 Kč | předprodej TIC Třeboň

Prohlídka po stopách Rožmberků

Prohlídka po stopách Schwarzenberků


Historické toulky Třeboní

Historie Třeboně vyprávěná kostýmovanými průvodci. Pondělky jsou věnovány historii Rožmberků, ve středu půjdete po stopách Schwarzenberků.


 


Prohlídky divadla J.K. Tyla

V letních měsících máte jedinečnou příležitost navštívit prostory třeboňského divadla. Během hodinové prohlídky s odborným průvodcem se dozvíte spoustu zajímavostí z historie i současnosti, navštívíte prostory, kam se běžně při představení nedostanete.

Každé pondělí ve 13:30 HODIN

Informace o vstupenkách a termínech získáte v informačním centru na náměstí Třeboně.

 


Prohlídka kostela sv. Jiljí v centru města

Každý den od 15 hodin si můžete nechat vyprávět zajímavosti z historie a současnosti kostela sv. Jiljí. Průvodce Vám velmi zasvěceným způsobem vypráví fakta ale i příběhy.

Před 15 hodinu přijďte ke kostelu  a jeho vstupu, kde si Vás průvodce vyzvedne.

 


Procházky Třeboně za úplňku

Prohlídky se konají vždy v termínu úplňku. Běhme prohlídky navštívíte a vyslechnete zajímavé informace o Třeboňském zámku, náměstí, pivovar Regent, hráz rybníka Svět, zastavíte se u kostela a uslyšíte duchařské hirtorky o Třeboni. Vše má své kouzlo díky večerní atmosféře.

Termíny nejsou stanoveny.

Sraz ve 22 hod. před infocentrem na Masarykově náměstí.

Vstupné: 100 Kč, 70 Kč děti (7–12 let), důchodci, studenti.

 


Prohlídka pivovaru Regent Třeboň

Zažijte neobvyklou noční prohlídku pivovaru Bohemia Regent v Třeboni s průvodcem a pochodní. Projdete se starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí tradiční české pivo Regent.

Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 20 hodin. Pro skupiny možno domluvit i jiný termín, vstupenky zakoupíte v pivovaru.

noční prohlídky pivovaru regent

Kulturní akce v Třeboni - program pro rok 2019

V Třeboni se také v průběhu celého roku konná několik zajímavých kulturních akcí, festivalů, koncertů, divadelních představení a spoutu dalšího.

 

V roce 2019 se můžete těšit na tyto akce

více

Kontakty

Nová Hlína 36, 37901 Třeboň

Telefon: +420 607 508 400

 

Email: 
penzion-upolenu@seznam.cz

 

GPS:

  • N 49°2.06300', E 14°47.54982'
  • 49.0343833N, 14.7924969E
  • 49°2'3.780"N, 14°47'32.989"E
ubytování Třeboň U Polenů
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím