Dovolená s dětmi v ČR - Jižní Čechy

Chcete strávit příjemnou a pohodovou dovolenou s dětmi v krásné a čisté přírodě Třeboňska?

Penzion U Polenů je vhodnou volbou pro rodiny s dětmi. Nabízíme zázemí rodinného ubytování, útulné a pohodlně vybavené apartmány se zahradou, kde děti najdou houpačku.

 

 

Penzion pro děti

Pro děti máme připravené vybavení jako je:

 • dětské dřevěné židličky,
 • nočníku či dětského WC prkénka.

 

​Levné ubytování pro rodiny s dětmi na Třeboňsku

Děti do 2 let věku mají pobyt v penzionu ZDARMA. Děti do 15 let věku mají sníženou cenu za ubytování.

Penzion je obklopený Třeboňskou přírodou, rybníky a lesy. Pohodlně se můžete vydat za krásami Třeboňska a Jižních Čech. Do Třeboně se pohodlně dostanete pěšky nebo na kole lesní stezkou. Okolí penzionu je ideální pro cykloturistiku, houbaření či pěší turistiku.

Třeboňsko a Jižní Čechy se vyznačují svou čistou přírodou a ovzduším, které využívá spoustu škol v přírodě. Děti sem jezdí na ozdravné a rekreační pobyty.

 

Proč je dovolená v penzionu U Polenů vhodná pro rodity s dětmi?

Rodinné ubytování pro 2 dospělé osoby a 2 děti

Travnatá zahrada s dvorečkem, na kterém si děti můžou hrát

Kuchyňka, dva oddělené pokoje

V blízkosti penzionu jsou lesy plné borůvek a hub (v letních měsících)

Cca 200 m od penzionu je dětské hřiště

V okolí najdete spoutu pískoven a přírodních koupališť, v Třeboni je městská pláž s vybaveností

Atraktivní cyklostezky pro rodiny s s dětmi se napojují téměř u penzionu

Třeboňsko nabízí velké množství zajímavých míst k navštívení (historické památky, přírodní zajímavosti a další)

Parkování a úschovna kol v penzionu je zdarma

Na zahradě penzionu můžete grilovat s rodinou

Internetové připojení WiFi ocení především starší děti - připojení je zdarma

 

 

Kam vyrazit s dětmi do okolí penzionu Třeboň

Zámecká lékárna Třeboň - nový kulturní dům v Třeboni na náměstí, nově otevřeno v dubnu 2022, bohatý kulturní program, programy pro děti

Zrcadlové bludiště - v Třeboni na náměstí, otevřeno v letních měsících

Expozice Třeboň v Marcipánu s dílničkami pro děti a kafetérií pro dospělé. Najdete ji přímo na náměstí, naproti kašně.

Na výstavu vodníků či erbovní bestie ve sklepních prostorách zámku. Výstava je přístupná ze zámecké zahrady a lze zakoupit společné vstupné i pro expozici Erbovní bestie, která se nachází v těsné blízkosti.

Loutkové divadlo v Třeboni

Dřevená ZOO v Třeboni - nedaleko centra, u rybníka Svět, vedle městské pláže, otevřeno v letních měsících

Expozice Třeboňska v zámku - interaktivní a poutáv forma Třeboňska nejen pro děti.

Návštěva Radniční vyhlídkové věže

Kino pro děti - promítání pohádek pro děti, v Třeboni na náměstí

Vyhlídková jízda motorovým vláčkem Třeboňáčkem

Vyjížďky lodí po rybníce Svět

Kulturní akce pro děti
ČOCHTANOVA TŘEBOŇ - pohádková zastavení s plněním pohádkových úkolů
POHÁDKOVÝ CHLUM u Třeboně - vždy přelom července a srpna v Chlumu u Třeboně
zajímavé pro děti také budou Myslivecká nebo Rybářská Třeboň

 

Jindřichův Hradec

 • Aqua světelná show sv. Florián v Jindřichově Hradci (Obchodně - medicínské centrum sv. Florián, Růžová 41) - světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Celý rok, pondělí - neděle 09:00 - 19:00, vstup zdarma.
 • Zámek
 • Expozice letecké bitvy
 • Jindřichohradecká úzkokolejka - cesta parním vláčkem
 • Večerní toulky bájným Hradcem - poutavou hranou formou přiblíží některé méně známé legendy a zajímavé události či osobnosti, které se váží k Jindřichovu Hradci.
 • Aqua světelná show sv. Florián v Jindřichově Hradci (Obchodně - medicínské centrum sv. Florián, Růžová 41) - světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s tóny působivé hudby. Celý rok, pondělí - neděle 09:00 - 19:00, vstup zdarma.
 • Houbový park a Ráj skřítků v Roseči - 12 km od Jindřichova Hradce, interaktivní pohádková a dinosauří stezka s mnoha úkoly. Houbová stezka vám připomene, jaké druhy hub se nachází v našich lesích, které jsou dobré a chutné a na které si musíte dávat pozor.
  • Otevřeno o prázdninách denně: 10.00 – 17.00 hod.
  • Mimo prázdniny vždy o víkendech od 27. 4. do 29. 9. :10.00 – 17.00 hod.
 • Kukuřičné bludiště
  • První kukuřičné bludiště najdete mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Na hřišti o rozloze jednoho hektaru se vydovádí celá rodina. Nachází se zde hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína.
 • Lanové a outdoorové centrum Landštejn - Lanový park Landštejn najdete 42 km od našeho ubytování U Draka. Je pro Vás připraveno celkem 21 vysokých lanových překážek, ale i nízké překážky vhodné pro děti od pěti let.

 

České Budějovice

Co dělat s dětmi, když navštívíte České Budějovice.

 • Hopsárium - zábavní park pro děti - dopravní hřiště, různé prolézačky, maxitrampolína atd. Adresa: Vrbenská 2290, 370 01 České Budějovice
 • Dětské hřiště na Sokolském ostrově Vás zaujme originálním ztvárněním na hudební motivy, například můstek s notovou osnovou nebo kyvadlové houpačky ve tvaru píšťalek. Dětské hřiště je pouhých 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II.
 • Dětské hřiště v parku Stromovka v Českých Budějovicích Vás nadchne herními prvky pro děti různého věku. Nachází se v jihovýchodní části parku.
 • Funpark PANDA je svou rozlohou největší zábavní park v jižních Čechách. Nabízí mnoho atrakcí a nevšedních zážitků pro celou rodinu. Na děti tu čeká dobrodružství při zdolávání třípatrové prolézací věže s různými překážkami a nástrahami, trampolíny a spousta jiných atrakcí. Pro ty nejmenší - děti do 3 let - je k dispozici speciálně oddělený prostor, kde je nebudou ohrožovat starší kamarádi. Nalézají se zde např. kolotoče či skluzavka do bazénku s míčky.
 • Hřiště BezBot - dětská herna, dětské hřiště - čtyřpodlažní herní konstrukce s tunely, skluzavkami, provazovým mostem, malou lezeckou stěnou, šplhací tyčí. Najdete zde i obří lego a další herní prvky. Součástí hřiště je velká kavárna s občerstvením (95 míst k sezení) s prostorným dětským koutkem pro nejmenší děti. V koutku najdou lego, skluzavku, velké měkké stavební tvary, houpadla, didaktické herní prvky a další hračky. Adresa: Lhenická 611, 370 05 České Budějovice 2
 • Baby centrum Šikulka - můžete využít solno-jodovou jeskyni, masáže, kavárnu-restauraci, venkovní i vnitřní hernu pro děti. Za pěkného počasí si mohou děti hrát na venkovní zahradě, která je vybavena trampolínou, kolotočem, houpačkami a houpadly, skluzavkou a domečkem pro děti. Samozřejmě nechybí ani pískoviště s hračkami. Zahrada disponuje venkovním posezením a je uzavřena. Adresa: Rudolfovská tř. 634, 370 01 České Budějovice 4
 • Koncept Lanna - půjčovna dětských kol, elektrických kol, holí pro nordic walking, kolečkových bruslí, koloběžek, lodí a loděk, tandemových kol, vozíků za kolo. Adresa: Jiráskovo nábřeží 45e, 370 04 České Budějovice
 • Expozice historických motocyklů - najdete v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí v objektu Malé solnice, otevřeno duben-říjen Po-Ne 10:00-18:00.
 • Hvězdárna a planetárium České Budějovice - byla otevřena jako druhá nejstarší veřejnosti přístupná (lidová) hvězdárna v Čechách. Projekční přístroj umožňuje promítat na kopuli sálu umělou oblohu se Sluncem, Měsícem, planetami, hvězdami a Mléčnou dráhu. Kopule s dalekohledy - přístroje umožňující pozorování Slunce i těles sluneční soustavy a objektů vzdáleného vesmíru na noční obloze.

 

Rezervujte si levnou dovolenou pro Vaší rodinu

 

 

 

Kontakty

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout