Třeboň a okolí

Pro návštěvníky našeho ubytování nedaleko Třeboně jsme připravili nejatraktivnější tipy na výlety. Zde můžete načerpat inspiraci, kam vyrazit ve volném čase na Třeboňsko. Další tipy a informace Vám rádi poradíme přímo v penzionu.

Návštěvníci Třeboňska mají možnost navštívit různé významné historické památky a seznámit se tak s historií této oblasti. Nejnavštěvovanější a nejvýznamější památky jsou k nalezení ve městě Třeboni.

Památky v Třeboni:

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

V letošním roce můžete v Třeboni navštívit Třeboňské divadlo s odborným a zajímavým výkladem. Průvodce Vás provede místy běžně dostupnými, ale i místy, kam se běžný návštěvník představení nedostane. Nebudou chybět ani zajímavosti z historie a současnosti.

Termín prohlídky je každé pondělí od 13:30 hodin.

Vstupné plné činí 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 140 Kč. Zakoupit si je můžete v informačním centru na náměstí v Třeboni.

Procházky Třeboně za úplňku

Zajímavé prohlídky  za úplňku pro Vás připravilo město Třeboň. Sraz je vždy před informačním centrem na náměstí, doporučujeme si zarezervovat místo na prohlídku předem. Během prohlídky navštívíte a vyslechnete zajímavé informace o Třeboňském zámku, náměstí, pivovar Regent, hráz rybníka Svět, zastavíte se u kostela a uslyšíte duchařské historky o Třeboni.

Termíny nejsou stanoveny.

Příběhy třeboňských domů

Pondělky jsou věnovány historii Rožmberků, ve středu chodíme po stopách Schwarzenberků. Během cca 80 minutové prohlídky historickým jádrem se dozvíte mnohé informace, které nejsou v průvodcích běžně zveřejněné.

Více informací o termínech >>


V okolí Třeboně jsou ale památky, které stojí za to také navštívit. Některé z nich jsou zařazené na světové a kulturní dědictví UNESCO.

Památky v okolí Třeboňska:

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím